Leca® kergkruus Seinäjoki Ideapargi väli- ja parkla-alade kergtäitekonstruktsioonides

Seinäjoki Ideapargi objektil algas pinnaseehitus 2018.

Seinäjoki Ideapargi välialade ulatuslikud kergtäitekonstruktsioonid teostati Leca kergkruusaga.

Ideapark -Sienäjoki on üks Soome suurimaid kaubanduskeskusi, selle pindala on peaaegu seitse hektarit. Ainuüksi K-Citymarketil on pind üle 10 tuhande m².

Ideapargis on kontsertide ja meelelahutusürituste jaoks Keskareen, mille pindala on üle 2500 m² ja kõrgust rohkem kui 10 meetrit. Lisaks kauplustele, restoranidele ja meelelahutusele on Ideapargis lasteaed, apteek, prillipoed, jõusaal, juuksurid ja terviseteenused. Ligikaudne koguinvesteering oli 100 miljonit eurot. Kauaoodatud ja neli päeva kestnud Ideapargi avamisele oodati 100 000 külastajat. Parkimisalal on kohti kahele tuhandele sõidukile.

Kergtäitekonstruktsioonid olid vältimatud

Seinäjoki Ideapargi väliala, üldpinnaga 120 000 m², teostamisel oli väljakutseid küllaga. Tingimused krundil olid tõeliselt keerulised, sest objekt ehitati vähese kandevõimega pinnasele. Lehto Tilat Oy pinnaseehituse juhil Jarno Tuominenil on sarnaste projektidega palju kogemusi.

"Aluspinnase viletsa kandevõime tõttu oli vaja kergtäitekonstruktsioone," ütleb Tuominen.

"Kasutasime Leca kergkruusa, sest meil oli sellega kogemus näiteks 2017. aastal Retail Park Laajalahti kaubanduspindade tarindites. Projekt oli edukas ja lõpptulemus väga hea. Samuti on lahenduse hind vägagi konkurentsivõimeline."

Seinäjoki Ideapargi objektil algas pinnaseehitus 2018. aasta varasuvel. Suure õueala kergtäite¬konstruktsioonid teostati sama suve ja sügise jooksul. Kergtäitega pinna suurus on umbes 25 000 m².

Sujuvad tarned

Objektil korraga vajaliku Leca-kruusa kogused olid suured ja need tarniti otse konstruktsioonidesse paigaldusega. Leca-kruusa vaheladustamist objektil ei toimunud. Tuominen on rahul, et tarned Kuusankoskil asuvast Leca-kruusatehasest sujusid hästi isegi lühikese etteteatamisega.

Leca Finland Oy taristuehituse Leca-kruusalahenduste piirkondlik müügijuht Marko Jelonen käis objektiga eelnevalt tutvumas ning juhendamas ja tagamas, et kõik läheb nii nagu vaja.

„Teavet, abi ja tehnilist tuge saime Jelonenilt ja vajadusel ka teistelt Leca töötajatelt. Töövõtja sõnul oli ka teenindus erakordselt hea,“ kiidab Tuominen. Seinäjoki Ideapargi pinnasetöövõtu eest vastutas kohalik pinnasetööde teostaja Maarakennusliike Mäki-Kala Oy.

Uus tihendusviis

Keeruliste tingimuste jaoks otsiti ja leiti uusi lahendusi, näiteks tihendusviise. "Raske, vibro-pinnasetihendaja kasutamine koos lisaplaadiga on väga hea ja tõhus tihendusviis," ütleb Tuominen.

Leca-kergtäitekihi paksus Seinäjoki Ideapargi õueala muldekonstruktsioonis jääb vahemikku 300-1200 mm. Kergtäitekihi peale paigaldati tavapärased kandekihid ja lõpuks asfalt.

Seinäjoki Ideapark oli töövõtjale üsna keerulise teostusega projekt, mistõttu oli Tuomineni sõnul väga hea, et pinnasetööd said aegsasti valmis ja nendega probleeme ei tekkinud. Nii veod kui ka kergtäite¬konstruktsioon ise teostusid suurepäraselt.
"Oleme edastanud Jelonenile tänu ka oma pinnaseehituse töövõtjalt."

TEAVE


Objekt: Seinäjoki Ideapark, õuealade kergtäitekonstruktsioonid
Asukoht: Seinäjoki, Soome
Arendaja: Koy Seinäjoen Ideapark
Koguvastutusega ehitustöövõtt: Lehto Tilat Oy
Pinnasetööde töövõtt: Maarakennusliike Mäki-Kala Oy

Brošüür

Please register your details first

Areas of interest