Leca® toodete elukaar
Saint-Gobain kohustub oma tegevuses arendama vastutustundlikke tooteid ja lahendusi. Saint-Gobaini kontserni osana soovime meiegi olla eeskujulik ettevõte, mis töötab välja energiatõhusaid, otstarbekohaseid ja ohutuid ehituslahendusi ning kasutab loodusvarasid säästlikult. Keskkonnamõju, kvaliteedi, tervislikkuse ja ohutuse valdkonnas järgime pideva täiustamise põhimõtet.
Allpool on kirjeldatud Leca® toodete mõju keskkonnale kogu elukaare vältel.

1. ETAPP
Tooraine hankimine
Leca kergkruusa toodetakse looduslikust savist. Savi kaevandamise järel taastatakse karjäärialal algsele võimalikult lähedased olud ja ala võetakse uuesti kasutusse veekoguna, põllu- või metsamaana.

2. ETAPP
Kergkruusa tootmine
Savi paisutamisel-põletamisel pöördahjus kasvab materjali maht kuni viiekordseks. Ühest kuupmeetrist looduslikust savist saab viis kuupmeetrit Leca kergkruusa.

3. ETAPP
Transport ja jaotuskanalid
Leca kergkruus tarnitakse klientidele 50 liitristes kottides, suurkottides või puistena. Leca kergkruus transporditakse edasimüüja-ehituskaupluse lattu või otse ehituseobjektile. Leca kergkruusa kerguse tõttu saab vedusid optimeerida ja vähendada neist põhjustatud liiklussaastet.

4. ETAPP
Ehitamine
Leca kergkruusa kasutatakse peamiselt hoone- ja taristuehituse ning vee ärajuhtimislahendustes. Leca kergkruusa kerguse tõttu ei ole ehitamisel vaja suure kandevõimega tõsteseadmeid ja kergplokkide käsitsemine on lihtne.

5. ETAPP
Ehitise kasutamine
Leca kergkruusa on ehitustöödel kasutatud juba üle 70 aasta ja see on osa kestlikust ehitamisest. Leca kergkruus-tooteid on kasutatud ja kasutatakse energiasäästlikes ehitistes ning nende abil väheneb ehitamise ja nende kasutamise keskkonnamõju.

6. ETAPP
Ehitise lammutamine
Leca kergkruusast ehitatud tarindid ja rajatised on taaskasutatavad. Kergkruusa graanuleid saab ehituses uuesti kasutada. Kergplokid saab lammutamise järel purustada ja taaskasutada näiteks pinnasetöödel.

REDI kaubanduskeskuse rohekate kutsub lõõgastuma

