Leca® toodete elukaar

Saint-Gobain kohustub oma tegevuses arendama vastutustundlikke tooteid ja lahendusi. Saint-Gobaini kontserni osana soovime meiegi olla eeskujulik ettevõte, mis töötab välja energiatõhusaid, otstarbekohaseid ja ohutuid ehituslahendusi ning kasutab loodusvarasid säästlikult. Keskkonnamõju, kvaliteedi, tervislikkuse ja ohutuse valdkonnas järgime pideva täiustamise põhimõtet.

Allpool on kirjeldatud Leca® toodete mõju keskkonnale kogu elukaare vältel.

Leca Life Cycle full

1. ETAPP

Tooraine hankimine

Leca kergkruusa toodetakse looduslikust savist. Savi kaevandamise järel taastatakse karjäärialal algsele võimalikult lähedased olud ja ala võetakse uuesti kasutusse veekoguna, põllu- või metsamaana.

Leca Life Cycle 1

2. ETAPP

Kergkruusa tootmine

Savi paisutamisel-põletamisel pöördahjus kasvab materjali maht kuni viiekordseks. Ühest kuupmeetrist looduslikust savist saab viis kuupmeetrit Leca kergkruusa.
 

Leca Life Cycle 2

3. ETAPP

Transport ja jaotuskanalid

Leca kergkruus tarnitakse klientidele 50 liitristes kottides, suurkottides või puistena. Leca kergkruus transporditakse edasimüüja-ehituskaupluse lattu või otse ehituseobjektile. Leca kergkruusa kerguse tõttu saab vedusid optimeerida ja vähendada neist põhjustatud liiklussaastet.

Leca life cycle 3. etapp

4. ETAPP

Ehitamine

Leca kergkruusa kasutatakse peamiselt hoone- ja taristuehituse ning vee ärajuhtimislahendustes. Leca kergkruusa kerguse tõttu ei ole ehitamisel vaja suure kandevõimega tõsteseadmeid ja kergplokkide käsitsemine on lihtne.

Leca Life Cycle 4

5. ETAPP

Ehitise kasutamine

Leca kergkruusa on ehitustöödel kasutatud juba üle 70 aasta ja see on osa kestlikust ehitamisest. Leca kergkruus-tooteid on kasutatud ja kasutatakse energiasäästlikes ehitistes ning nende abil väheneb ehitamise ja nende kasutamise keskkonnamõju.

Leca Life Cycle 5

6. ETAPP

Ehitise lammutamine

Leca kergkruusast ehitatud tarindid ja rajatised on taaskasutatavad. Kergkruusa graanuleid saab ehituses uuesti kasutada. Kergplokid saab lammutamise järel purustada ja taaskasutada näiteks pinnasetöödel.

Leca Life Cycle 6

REDI kaubanduskeskuse rohekate kutsub lõõgastuma

Helsinki Kalasatama linnaosas on SRVle kuuluva kaubanduskeskuse REDI ja magistraaltee Itäväyla kohale ehitatud peaaegu Esplanaadi pargi suurune maapinnast kõrgemal asuv roheala.
Loe lisaks
-
Mall of Tripla valgusrikas ja lopsakas rohekatus

Mall of Tripla valgusrikas ja lopsakas rohekatus

Mall of Tripla on kaubanduskeskuse, raudteejaama, hotelli ja ärihoonete kooslus Helsinkis. Suurem osa selle katusepinnast on rohekatus, kokku umbes hektari jagu.
Loe lisaks

Please register your details first

Areas of interest